Участь професора Зайцева Д.А. у зустрічі по проєкту ЄС на Канарських островах

Професор кафедри інформаційних технологій Зайцев Дмитро Анатолійович, 2-4 березня 2020 року прийняв участь в програмі COST ЄС в технопарку Фуертевентура (Канарські острови), в рамках якої відбулася робоча зустріч за проектом IMAAC і 3 -я школа-тренінг з теорії оптимального управління, математичного моделювання і стратегіям боротьби з москітами. Під час зустрічі був представлений та вдосконалений під час мозкових штормів симулятор коронавирусу; ця подія була широко відображено на сторінках місцевої та світової преси.

Д-р Пейман Гаффаров, директор проекту, відкрив нараду коротким докладом, в якому розповів про поточну стадію проекту, закликавши учасників не тільки вивчити останні досягнення в презентаціях колег, а й взяти активну участь в дискусіях і особливо в мозкових штурмах робочих груп, які проходили в другій половині дня. Серед найбільш цікавих презентацій слід відмітити виступи професора Ані Марії Гранкарік з Хорватії – віце-директора проекту – «Теорія хімічної обробки текстилю» і доповідь на близьку тему доктора Такара Вінаяка з Індії «Вимірювання репеллентних комарів і Індійська текстильна промисловість», присвячених новому дизайну тканин з відразливими якостями. Кращою доповіддю була визнана доповідь Амелії Пілар Раутер з Лісабона «Нові глікозиди з потенціалом відкриття нових ліків» зі схемами молекул і їх перетворень з метою отримання нешкідливих репелентів за допомогою модифікованої формули звичайної глюкози.

Ряд доповідей було присвячено математичним методам моделювання процесів поширення комарів і хвороб, які вони розсіюють: професорів Беті Андоновік і Кирила Лісіцкова з Македонії, Уршулею Сквара з Польщі, Гідеона А. Нгва з Камеруну, Детлефа Вабніца з Німеччини. За результатами презентації професора Зайцева Д.А. «Методологія моделювання за допомогою розфарбованих сіток Петрі (CPN)» і обговорень було вирішено використовувати мову CPN як формальний інструмент для опису і верифікації моделей поведінки людини, комарів і вірусів в складних імітаційних системах. Особливо для формалізації моделей в рамках представленого Мартіном Ейхнером Маркусом Швемом «симулятору готовності до пандемії COVID-19», відповідна робота почалася під час наради.

Зайцев